Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Cestovná kancelária FTI Touristik skrachovala

Dátum: 04.06.2024
Cestovná kancelária FTI Touristik skrachovala

Spoločnosť FTI Touristik GmbH, materská spoločnosť skupiny FTI GROUP podala v pondelok 3. júna 2024 na Mníchovskom miestnom súde návrh na začatie konkurzného konania.

Spočiatku sa situácia týka len cestovnej kancelárie FTI Touristik, avšak tá avizovala, že v krátkom čase budú príslušné žiadosti podané aj pre ostatné spoločnosti skupiny.

Patria sem značky:

  • FTI v Nemecku, Rakúsku a Holandsku,
  • 5vorFlug v Nemecku,
  • BigXtra GmbH a značky autopožičovní DriveFTI a Cars and Camper.

Dotknuté služby bolo možné rezervovať na online rezervačných platformách, ako sú Sonnenklar.tv, Check24, Ab-In-den-Urlaub, HolidayCheck atď. alebo na rezervačných platformách (fti.de, fti.at, fti.ch, fti.nl, 5vorflug.de, drive.de, ...).

Spoločnosť Windrose Finest Travel GmbH bude pokračovať vo svojej činnosti.

Informácie pre zákazníkov skupiny FTI GROUP

Pre cestujúcich postihnutých dôsledkami platobnej neschopnosti bola zriadená webová stránka podpory na adrese www.fti-group.com/en/insolvency, ako aj linka podpory na čísle +49 (0) 89 / 710 45 14 98.

FTI GROUP sa zaviazala, že spolu s Nemeckým fondom pre bezpečnosť cestovania (DRSF) bude pravidelne informovať o vývoji svojich zákazníkov.

Aké práva majú cestujúci v prípade bankrotu cestovnej kancelárie?

Ak ste si rezervovali zájazd prostredníctvom cestovnej kancelárie, ktorá vyhlásila úpadok, ste chránení predpismi o platobnej neschopnosti. Cestovná kancelária a poskytovateľ ochrany pre prípad úpadku sú povinní mať uzavretú zmluvu zabezpečujúcu ochranu pre prípad krachu tak, aby sa vzťahovala na všetky zájazdy a spojené služby cestovného ruchu predané počas jej platnosti, pričom nie je rozhodujúce, kedy sa prejavili dôsledky úpadku.

FTI Group má zmluvu uzavretú so spoločnosťou Deutscher Reisesicherungsfonds (DRSF) https://drsf.reise/.   prípade, že sa práve nachádzate v dovolenkovej destinácii a potrebujete pomoc, môžete sa obrátiť na núdzové číslo: +49 (0)89 710 45 14 98

DRSF v súlade so svojím mandátom chráni spotrebiteľov, ktorí si v spoločnosti FTI Touristik GmbH rezervovali zájazd alebo dovolenku so súvisiacimi cestovnými službami a ktorých sa dotkla platobná neschopnosť.

DRSF v rámci svojho mandátu zabezpečí vrátenie uskutočnených platieb. Na svojom webovom sídle uvádza, že pre tento účel bude kontaktovať dotknutých spotrebiteľov hneď, ako poskytovateľ cestovných služieb, ktorého sa platobná neschopnosť týka, poskytne DRSF potrebné údaje.

V prípade problémov v zahraničí vám ponúkame bezplatnú právnu pomoc a poradenstvo pri riešení vašich sťažností a sporov.